Έπεσε η αυλαία του 5ου Open Tennis Tournament στο Κέντρο Αντισφαίρισης Αγρινίου.

11665500_999195856797499_1737407180620648905_n

Ολοκληρώθηκε την Πέμπτη 02/07/15 το φετινό 5ο Open Tennis Tournament με την διεξαγωγή των τελικών στα μονά των ανδρών.

Νικητής στο ταμπλό 2 (των ηττημένων) αναδείχθηκε ο 15χρονος Γιώργος Τζιώλης που επικράτησε του Ξενοφώντα Υφαντή με 6-3, 4-6,6-4, ενώ μεγάλος νικητής στο κυρίως ταμπλό ήταν ο επίσης 15 χρονος Βασίλης Καραθανάσης ο οποίος νίκησε τον Παναγιώτη Μητσόπουλο με 6-3, 4-6, 6-3.

Στον τελικό των γυναικών  η Γιώτα Κατσάνου επικράτησε της νεαρής Δήμητρας Κοτρολού με 6-2, 4-6, 7-6(8).

Στα διπλά ανδρών οι Μητσόπουλος-Μπάκας ήταν οι νικητές του τελικού με 5-7, 6-3, 6-3 επί των Κίτσου-Καραθανάση, ενώ και στα διπλά μικτά οι Μητσόπουλος-Κατσάνου νίκησαν τους Μπάκα-Παπαπάνου με 6-1, 6-2.

Το τουρνουά του Κέντρου Αντισφαίρισης Αγρινίου και φέτος κρίνεται απόλυτα επιτυχημένο, με άψογη διοργάνωση, συμμετοχές που έφτασαν σχεδόν τις 70 σε 5 κατηγορίες, καθώς και με πολλούς φίλους του τένις να παραβρίσκεται στις εγκαταστάσεις παρακολουθώντας πολύ καλούς αγώνες.